Путівник Великобританією

Дізнайтесь більше про переваги подорожі до Англії.

Відкрити для себе Англію»

☕Скористайтеся нашою акційною пропозицією знижка Espresso! Заощаджуйте до 400 € на вашій мовній подорожі!☕

💸 Скористайтеся нашими неймовірними знижками та перевагами. Почніть заощаджувати вже зараз!💰

Дізнайся більше

Путівник Sprachcaffe Англією

Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії (Великобританія) - найбільша острівна держава в Європі. Вона складається із союзу Англії, Уельсу, Шотландії, Північної Ірландії та прилеглих до них Британських островів. У спрощеній російській Сполучене Королівство часто називають просто Великобританією чи Англією. Однак це не зовсім вірно, оскільки Великобританія насправді стосується лише географічної назви головного острова архіпелагу. Найбільша частина країни - Англія, площа якої становить 130 395 кв. км (загалом: 243 610 кв. км). Великобританія, в якій проживає близько 65,1 мільйона людей, є однією з найбільш густонаселених країн Європи.

Крім столиці - Лондона, найбільшими містами Великобританії є такі мегаполіси, як Бірмінгем, Глазго, Ліверпуль, Манчестер та Брістоль. На острові ви можете помилуватися 31 об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Обидва об'єкти всесвітньої спадщини, об'єкти всесвітньої природної спадщини та змішаний об'єкт культурної та природної спадщини. До об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО належать, наприклад, Вестмінстерський палац, Вестмінстерське абатство і церква Святої Маргарити, Стоунхендж, Ейвбері та пов'язані з ними культові споруди, а також Лондонський Тауер.

Дізнайтесь все про Великобританію з нашого путівника Sprachcaffe.

Англія - найважливіше про культуру

Британці - це окрема раса: вони дуже ввічливі, вони мають певний час для пообіднього чаю, вони їздять ліворуч і відомі своїм чорним гумором. Всі ці особливості роблять їх такими чарівними. Їх ексцентричний характер, а також захоплююче нічне життя, що включає музику та паби, вже є достатньою причиною відвідування острова. Однак Великобританія також вважається законодавцем моди на новинки на європейському материку, і їй також є що запропонувати у культурному плані.

Факти про Велику Британію

✓ Столиця: Лондон

✓ Форма правління: конституційна монархія

✓ Населення: 55 мільйонів осіб (2023)

✓ Номер швидкої допомоги: 999

✓ Телефонний код країни: +44


Загальна інформація про Англію

Географія

Великобританія складається з групи островів північ від Європи і займає площу 243,610 квадратних кілометрів. Держава складається з головного острова Великобританії та сусіднього острова Ірландії. На головному острові Великобританії розташовано близько 800 невеликих островів, найвідомішими з яких є Шетланд, Оркней і острів Уайт. Єдиним кордоном, який можна знайти на материку Великобританії, є розрив між Ірландським островом та Ірландією, оскільки лише Північна Ірландія є частиною Сполученого Королівства. Довжина кордону між двома частинами Ірландії становить приблизно 360 км.

Часовий пояс

Великобританія розташована в західноєвропейському Часовому поясі. Це зазвичай згадується як Середній час за Гринвічем (GMT).

Клімат та сезони

У Великій Британії переважно дощова погода, проте завдяки Гольфстріму тут тепло. Погода у Великій Британії нестійка скрізь, крім південного узбережжя, де найменше дощових днів. На півдні та сході країни зазвичай тепліше, ніж у північних та західних регіонах Великобританії.
Влітку у Великій Британії зазвичай холодніше, ніж в інших європейських країнах, але зими тут теплі завдяки Гольфстріму.

Температура повітря протягом року (у градусах за Цельсієм)

Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень  
Найвищі температури 10° 14° 16° 19° 22° 20° 18° 16° 12° 11°
Найнижчі температури -1° 12° 14° 14° 12° -1°
Скільки годин на день світить сонце 3 1 3 4 3 3 2 3 4 3 2 2
Дощові дні 5 5 7 7 18 22 20 11 5 3 10 5

Підготовка до подорожі

Ось що потрібно знати під час в'їзду до країни після виходу Великобританії з ЄС:

  • З 1 жовтня 2021 року для в'їзду до Великобританії вам знадобиться паспорт, дійсний щонайменше 6 місяців.
  • Віза до Великої Британії
  • Європейські права пасажирів більше не діють, за винятком рейсів із ЄС до Великобританії або з Великобританії до ЄС із європейською авіакомпанією. Однак нові права пасажирів у Великій Британії аналогічні.
  • Дізнайтесь у своїй страховій компанії, які медичні витрати покриваються. Рекомендується оформити міжнародне медичне страхування.
  • Під час використання мобільного інтернету може стягуватися плата за роумінг. Однак багато відомих провайдерів мобільного зв'язку скасують ці збори, а інтернет-серфінг залишиться безкоштовним і після Брекситу. Перед поїздкою краще уточнити у свого оператора мобільного зв'язку про нові умови.

Дізнайтеся більше у місцевому консульстві!

Вимоги до в'їзду до країни

Після Brexit змінилися правила в'їзду до Великобританії. З 01 жовтня 2021 року в'їзд можливий лише за наявності чинного паспорта. Віза потрібна для Українців.

Громадянам інших національностей потрібна віза для перебування у Великій Британії. Ми рекомендуємо подавати заявки заздалегідь, оскільки час розгляду заявок може тривати тривалий час.

Громадянам, які не мають європейського громадянства, необхідно отримати туристичну візу, щоб подорожувати територією Великобританії. У посольстві Великобританії Ви зможете отримати більше інформації щодо процедури отримання. Ми рекомендуємо подавати заяву на отримання візи заздалегідь, тому що процес видачі вашої візи може зайняти багато часу.

Валюта

Британський фунт стерлінгів, також відомий як Pound, є, ймовірно, найстарішою валютою у світі, яка досі використовується. Вперше він був згаданий у французькому документі в 11 столітті, тому його вік оцінюється приблизно 1200 років.

Дизайн фунтових банкнот регулярно змінюється з появи перших банкнот в 1694 року. В даний час фунтові банкноти мають такі характеристики:
З вересня 2016 року Уїнстон Черчілль зображений на банкноті в 5 фунтів стерлінгів. З вересня 2017 року Джейн Остін зображена на банкноті 10 фунтів стерлінгів. Нині на 20-фунтовій купюрі зображено портрет Адама Сміта, а на 50-фунтовій - обличчя Джеймса Уатта та Метью Боултона.

Ви можете використати конвертер валют, щоб швидко і легко дізнатися про поточний курс конвертації між вашою валютою і фунтами.

Здоров'я

У Британії дуже гарна система охорони здоров'я. Тут представлено велику кількість медичних закладів, а також безліч фахівців у галузі медицини. Національна служба охорони здоров'я (NHS) працює з 1948 року і гарантує, що всі люди в країні отримають якісне медичне обслуговування та все необхідне для лікування. Лікування у NHS безкоштовне для всіх громадян. Витрати, які можуть виникнути у разі хвороби, зазвичай покриваються страховкою, якщо людина застрахована. Переконайтеся, що Ви маєте всі необхідні страхові документи на цей випадок. Переконайтеся, що у Вас є медична страховка для подорожей і, якщо можливо, приватне медичне страхування, яким Ви у разі потреби зможете скористатися за кордоном.

Також слід заздалегідь дізнатися, чи покриває страховка витрати у разі раптової хвороби або надзвичайних ситуацій. Якщо Ви маєте сумнів, варто подумати про те, щоб подати заяву на страхування подорожей, яка надасть Вам усі необхідні послуги. Наприклад, безкоштовну доставку назад до країни проживання у разі надзвичайної ситуації.

Ознайомтеся з представленою інформацією про систему охорони здоров'я у Великій Британії на веб-сайті уряду та NHS.

Чекліст речей, які слід взяти із собою

Щоб ви були повністю підготовлені, ми склали для вас список речей, які вам знадобляться у вашій подорожі.


Суспільство та повсякденне життя в Англії

Релігія

59 відсотків громадян Великобританії наразі дотримуються християнської релігії. Понад 14 мільйонів громадян, які становлять приблизно 25,1 відсотка громадян - атеїсти. Більшість християн Великобританії асоціюються з англіканським віросповіданням, 11 мільйонів є членами протестантської церкви, і майже 6 мільйонів британців - католики. Близько 4,8% населення дотримуються мусульманської віри, а 1,4% дотримуються індуїстської віри.

Політика

Сполучене Королівство - це парламентська монархія, в якій Єлизавета ІІ є другим главою держави. Вона також є королевою та офіційним главою 15 держав, багато з яких були британськими колоніями. На сьогодні ці країни - незалежні держави.

Теоретично, монарх має право розпустити уряд будь-якої миті. Проте це не робилося століттями. Парламент складається з Палати лордів та Палати громад. Борис Джонсон є нинішнім прем'єр-міністром. Прем'єр-міністр обирає кабінет та його членів, які потім офіційно визнаються Її Величністю.

Місцева мова та спілкування

Незважаючи на те, що англійська є офіційною мовою у Великій Британії, у Шотландії, Уельсі та Північній Ірландії існують інші офіційно визнані мови. Ці мови - валлійська, шотландська, гельська та ірландська, а також ольстерська шотландська. Європейська хартія класифікує деякі з цих мов мов меншин.

Існують також різні місцеві діалекти, що варіюються залежно від регіонів. Одним із найбільш відомих на міжнародному рівні діалектів є діалект Cockney, на якому говорять у Лондоні. Цей діалект набув широкої популярності завдяки твору Джорджа Бернарда Шоу «Пігмаліон», а також завдяки фільму «Моя прекрасна леді». У фільмі професор Генрі Хіггінс вчить дівчину з народу говорити грамотною англійською мовою.

Громадський транспорт

Майте на увазі, що у Великій Британії лівосторонній рух. Це означає, що громадський транспорт та автомобілі їздять ліворуч дороги. Червоні двоповерхові автобуси отримали своє покликання як міжнародний символ Лондона та всієї Англії. Ці автобуси відомі як 'coaches' у Великій Британії. Існують різні види автобусів, такі як 'stage coaches', назва автобусів залежить від того, яким маршрутом вони їздять. Наприклад, деякі з них їздять лише по одному конкретному місту, а інші - по всій країні, треті - тільки прямою до аеропорту і назад. У Великій Британії дуже хороша транспортна інфраструктура. Тут Ви зможете без проблем подорожувати країною, а також знайти та забронювати онлайн послуги мобільного оператора.


Культура та історія Великобританії

Історія

Першими жителями Англії були представники мегалітичних культур близько 4000 років до н. Вони створили загадкові кам'яні кола Стоунхендж та Ейвбері. Близько 800 року до н. кельти мігрували з центральної Європи і принесли з собою на острів гельську та бретонську мови. Потім прийшов Юлій Цезар приблизно в 43 році нашої ери і римляни взяли Англію під свою владу до кінця Римської імперії.

Потім була імміграція німецьких народів, таких як англи, сакси і юти, які в сьомому столітті створили англосаксонські королівства. Після цього в Англію прийшли переважно датські вікінги та захопили військове правління. В одинадцятому столітті Вільгельм Завойовник досяг південного узбережжя Англії зі своєю нормандською армією та завоював звідти країну.

У наступні століття настала Столітня війна з Францією, кілька конфліктів між спадкоємцями престолу і, нарешті, війна між церквою та короною. У XVI столітті подружні проблеми Генріха VIII призвели до розриву з Римсько-католицькою церквою. Парламент проголосив його главою Церкви Англії.

Крім того, Англія закріпила за собою численні колонії на американському узбережжі, Ост-Індську компанію, а також Канаду та Австралію. У 19 столітті Англія перетворилася на промисловий центр. Промислові міста виникли у Середній смузі та стали рушійною силою світової торгівлі. За часів королеви Вікторії (1837-1901) Великобританія була найбільшою державою у світі.

У Другій світовій війні Англія була одним із союзників і відіграла велику роль у перемозі над Третім рейхом. У свою чергу, все більше і більше колоній, такі як Індія, Малайзія та Кенія, набули незалежності.

Небагато історій так захоплюють ЗМІ, як історія британської королівської сім'ї, тому існує безліч екранізацій цієї історії Великобританії, включаючи серіал Netflix "Корона", що розповідає про життя молодої королеви Єлизавети II, а також "Правління", серіал про життя молодої Марії Стюарт при французькому дворі , або, ймовірно, найвідоміший серіал "Тюдори" про скандального монарха Генріха VIII.

Свята

Крім класичних християнських свят, таких як Різдво та Великдень, у Сполученому Королівстві відзначається кілька особливих свят. У Англії в повному обсязі державні свята у різних частинах країни відзначаються однаково. Наприклад, День святого Патрика 17 березня відзначається лише у Північній Ірландії.
Перший понеділок травня є раннім травневим святом.
9 травня День визволення відзначається лише на Гернсі та Джерсі.
В останній понеділок травня настає весняне свято для всіх інших частин острова.
Лише на острові Мен День Тінвальд відзначається 5 липня. Це свято двопалатного парламенту острова Мен, історія якого бере свій початок 979 року.
У Північній Ірландії 12 липня відзначається свято "Битва при Бойні", присвячене однойменній битві на річці Бойн, в якій англійський король Вільгельм III переміг колишнього короля Якова II з будинку Стюартів та завоював острів Ірландія.
В Англії, Шотландії та Уельсі у серпні також відзначається національне свято. Тут дата варіюється: у Шотландії цей день відзначається першого понеділка серпня, в Уельсі та Англії - в останній понеділок серпня.

Продукти харчування

Коли ви думаєте про англійську кухню, ви думаєте про англійський сніданок: ситний сніданок класично складається з бобів, смажених яєць або омлету, сосисок, бекону та тостів із солоним маслом. Часто до нього подають апельсиновий сік. У деяких варіантах подають кашу (вівсянку) або гриби.

В цілому, британська кухня має репутацію дуже жирної та ситної. Найвідомішою стравою, мабуть, є fish and chips - смажена у фритюрі риба з картоплею.
Однак завдяки Співдружності на британську кухню впливали страви з усього світу. Наприклад, опитування, проведене в 2001 році, показало, що найпопулярнішою стравою серед англійців була курка тика масала, що представляє собою поєднання індійської страви курки тика з типово британським гострим томатним соусом.

В іншому, такі тістечка, як лимонний торт також поширені в Англії, як і яблучний пиріг і Scones. Scone - це солодка випічка, схожа на хліб, яку часто подають до чаю зі згущеним молоком і джемом.


Все, що Вам потрібно знати про Англію

Загальні туристичні помилки

Ніколи не намагайтеся вклинитися в чергу! Черга - це прояв поваги, і її недотримання вважається образою соціального етикету. Незалежно від того, чекаєте Ви автобус, стоїте у поштовому відділенні чи супермаркеті, зверніть увагу, що всі люди дотримуються черги. Протягом часу Ви також помітите, що тут є певна відстань, де всі стоять один від одного.

Будьте уважні у Лондоні! Кожен із нас, потрапляючи до Лондона, хотів би покататися двоповерховим автобусом. Зверніть увагу, що одна поїздка на двоповерховому туристичному автобусі може коштувати Вам близько 20 фунтів. Проте можна покататися на громадському двоповерховому автобусі, проїзд в якому коштуватиме всього приблизно 2 фунти. Якщо Ви оберете другий варіант, Ви отримаєте приблизно такий самий досвід, як би Ви покаталися в туристичному автобусі.
Якщо у вашій країні правосторонній рух, будьте обережні подорожуючи до Великобританії. Тут лівосторонній рух, а це означає, що під час поїздки Вам потрібно буде небагато часу, щоб адаптуватися та звикнути.

Поради та рекомендації

В Англії Ви помітите, що люди кажуть один одному «Усе добре?». Цей вислів не завжди означає, що у Вас запитують, як Ви почуваєтеся. Насправді це своєрідне привітання, на яке місцеві жителі відповідають, що все гаразд. Якщо Ви добре знайомі з людиною, ви, звичайно, можете продовжити розмову і розповісти про ваше самопочуття. Але найчастіше ця фраза просто має на увазі вітання.

Якщо Ви йдете з колегами в паб, то все зазвичай щось замовляють і п'ють разом. Таким чином Ви не будете відриватися від колективу і станете частиною нової компанії. Також намагайтеся не використовувати знаки щодо інших водіїв, тому що в кожній країні різні знаки з боку водіїв мають різне значення і Вас можуть просто не зрозуміти.