☕Скористайтеся нашою акційною пропозицією знижка Espresso! Заощаджуйте до 400 € на вашій мовній подорожі!☕

💸 Скористайтеся нашими неймовірними знижками та перевагами. Почніть заощаджувати вже зараз!💰

Дізнайся більше

Путівник по Кубі

Основні факти
  • Столиця: Гавана
  • Форма правління: республіка
  • Населення: 11 238 317
  • Номер поліції: 106
  • Номер пожежної охорони: 105
  • Код країни: +53
  • Мережева напруга: 110 або 220 вольт

Куба - це найбільший острів за площею та кількістю місцевих жителів у Карибському басейні. Місцеве населення складається з нащадків корінного населення, а також іммігрантів із Іспанії та Африки.

Особливість острова в Карибському морі - це його унікальна культура. Музика та танці - важливі складові кубинського життя. Куба - це батьківщина таких відомих танців, як син, мамбо, сальса, ча-ча-ча та румба. Крім музики важливе значення у культурі Куби займає література. Її поціновувачі часто організовують зустрічі, щоб прочитати свої твори та познайомитись з роботами інших авторів. Одним із найвідоміших письменників Куби є Ернест Хемінгуей. Американець за походженням прожив на Кубі понад 20 років.

Найбільше місто на Кубі та у всьому Карибському басейні - це Гавана. Тут мешкає чверть населення Куби. Найближчі великі міста - Сантьяго-де-Куба, Камагуей, Ольгін та Гуантанамо.


Загальна інформація про Кубу

Географія

Куба - це архіпелаг, який складається з головного острова з однойменною назвою, Ісла-де-ла-Ювентуд та ще з 4195 невеликих островів. Архіпелаг належить Великим Антильським островам. На північному заході Куба межує з Мексиканською затокою, на півночі - з Атлантичним океаном та на півдні - з Карибським морем. Від Куби до Америки приблизно 180 км. За 210 км від Куби знаходиться півострів Юкатан, який належить до Мексики.

Різниця в часі

Різниця в часі становить приблизно 6-7 годин, все залежить від вашого місця проживання.

Клімат

На Кубі є тропічний клімат. З листопада до квітня - сухий сезон, а з травня по жовтень йдуть дощі. З червня по листопад проходять урагани, що шкодить економіці Куби. Проте на Кубі є гарний захист проти катастроф.
Влітку тут приблизно 25-30 градусів за Цельсієм. На Кубі на рік приблизно 200 сонячних днів, тому щороку сюди на відпочинок приїжджає багато туристів. Пік туризму спостерігається у сухий сезон, з листопада до квітня.

Січень Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень  
Maximaltemperatur Максимальна температура 26° 27° 28° 29° 30° 31° 31° 32° 31° 29° 27° 27°  
Minimaltemperatur Мінімальна температура 18° 19° 19° 21° 22° 23° 24° 24° 24° 23° 21° 20°  
Sonnenstunden До сонячних годин 6 7 8 9 9 8 9 8 7 6 5 5
Regentage До дощових днів 6 5 4 5 7 10 9 10 11 11 7 6

Підготовка до поїздки на Кубу

Вимоги до в'їзду

Для перебування на Кубі Вам може знадобитися отримати туристичну візу, яку можна буде продовжити ще на 30 днів. Більш детальну інформацію про поїздку на Кубу та необхідні документи Ви можете отримати на сайті посольства Куби за місцем проживання.
Для тривалої поїздки на Кубу Вам потрібно буде оформити візу. Це краще зробити заздалегідь, оскільки обробка документів може тривати кілька тижнів. Для цього вам може знадобитися запрошення, яке ми можемо надати.

Валюта

Валюта На Кубі є дві валюти. Песо Кубано (CUP, символ: Cub$) та існуючий з 1994 року Peso Convertible (CUC, символ: $). З 2004 року на Кубі більше не можна розплатитися за долар. Тут туристи розплачуються Peso Convertible. В одному такому Peso Convertible є 100 сентавів. Існують номінали в 1, 3, 5, 10, 50 та 100 песо. Крім того, є монети в 1, 5 і 10 сентаво та 1 і 3 песо. Щоб переглянути курс валют, натисніть тут.

Охорона здоров'я

Якість медичного обслуговування на Кубі не можна порівняти з європейським, оскільки технічне обладнання не таке сучасне, не завжди дотримуються правил гігієни і є складнощі з поставками ліків. Крім того, туристів на Кубі лікують лише у деяких іноземних лікарнях. Хоча санітарні умови не завжди дотримуються, оплата медичних послуг буде високою.

Перед поїздкою до Куби обов'язково потрібно оформити медичне страхування. При собі необхідно мати сертифікат про страхування або страхову картку. Дуже бажано мати при собі договір про страхування з перекладом іспанською мовою. У Sprachcaffe Ви маєте гарну можливість оформити страховку для подорожей. Наша страховка діє протягом 45 днів.

Крім того, перед вильотом на Кубу необхідно буде зробити щеплення від правця, дифтерії та гепатиту А. Для тривалого перебування протягом чотирьох тижнів рекомендується також вакцинація проти гепатиту В, сказу та черевного тифу.

На Кубі водопровідна вода не підходить для пиття. Питну воду можна купити у магазинах. Крім того, фрукти та овочі також потрібно почистити або приготувати перед вживанням.

Також зверніть увагу на інформацію на веб-сайті Міністерства закордонних справ Куби.


Суспільство та повсякденне життя на Кубі

Релігія

До 1992 року на Кубі не було офіційних релігій, релігію дозволили лише під час ухвалення конституційної поправки, яка тепер дозволяє віруючим бути політично активними. На Кубі є католики та сантерійці, послідовники змішаної традиційної релігії західноафриканських йорубів та християнських елементів. Останніми роками виникло багато кубинських протестантських громад. Свідки Єгови також широко представлені на Кубі.

Політика

Державна форма правління на Кубі - республіка. Влада знаходиться в руках державного апарату, армії та компартії Куби, PCC (дозволена лише одна партія). Глава держави Рауль Кастро, як і його брат Фідель, очолює усі три установи.

Національна мова та спілкування

Національна мова Куби - іспанська. Звичайно, є деякі відмінності іспанської мови на Кубі та в Іспанії, Домініканської Республіки, Пуерто-Ріко та узбережжя Карибського басейну в Колумбії та Венесуелі.

На Кубі вітаються, потиснувши один одному руки. Місцеві жителі вітають один одного Compañero, але, як турист, ви повинні звертатися до місцевих жителів Сеньйор або Сеньйора. У всіх кубинців два прізвища, якщо Вам потрібно до когось звернутися, для цього потрібно буде назвати лише перше прізвище.

Громадський транспорт

На острові добре розвинена транспортна система, але дороги часто перебувають у поганому стані, тому треба їхати обережно. Між містами їздять поїзди та автобуси, також є автобуси «Візуль», які призначені для туристів. До багатьох островів можна дістатися на поромі з гавані затоки Сантьяго-де-Куби, Сьєнфуегоса і Гавани.


Культура та історія Куби

Історія

У 3500 до нашої ери на Кубі з'явилися перші люди. Сюди мігрувало населення Південної Америки, а згодом аравакські індіанці.

Після того, як Колумб відкрив Кубу у 1492 році, острів належав Іспанії. Тисячі індіанців загинули у війнах з іспанцями та внаслідок хвороб, які ті привезли із собою. Число корінних жителів скоротилося до 5000. Тому на Кубу почали привозити робочу силу з Африки, щоб продовжити роботу на тваринницьких фермах та налагодити виробництво шкіряних виробів. У 18 столітті британські війська окупували острів. Для вирощування плантацій цукрової тростини на Кубу привозили робітників із Африки. У 1820 році Куба стала найбільшим виробником цукру у світі.

У 1898 році в ході війни між Іспанією та США Кубі вдалося здобути незалежність. Але згодом вона перейшла під контроль США. Першим президентом Республіки Куба був Томас Естрада Пальма.

У 1940 році президентом став Фульхенсіо Батіста. Диктатор здобув повну незалежність Куби від США. У 1959 році після повстання революційний лідер Фідель Кастро обійняв посаду прем'єр-міністра. Пізніше уряд провів аграрну реформу, яка мала на меті націоналізацію приватної власності на землю. Внаслідок цього США ввели торгове ембарго з Кубою. Незважаючи на допомогу Росії, економіка Куби після розвалу СРСР помітно постраждала.

На Кубі велике значення має тут туризм. 1998 року острів відвідав папа Іван Павло II. У 2008 році президент Фідель Кастро, який був на чолі держави з 1976 року, відмовився від свого статусу на користь брата Рауля Кастро.

Фестивалі

Гаванський фестиваль сигари: (лютий - березень) щороку любителі сигар з усього світу приїжджають на Кубу, щоб відвідати "Festival del Habano". Все обертається навколо задоволення від сигар: тут представлені найновіші сигари, проводяться екскурсії плантаціями та фабриками, проводяться семінари, де відвідувачі самі зможуть виготовити сигари.

Карнавал у Гавані: (липень - серпень) не пропустіть Карнавал у Карибському басейні: з 1573 року в Гавані проходять традиційні паради у яскравих костюмах, розкішні вечірки, дикі танці та неймовірної краси феєрверки.​​​​​​​

Міжнародний фестиваль балету: (жовтень-листопад) кожен два роки фестиваль балету, який був заснований у 1960 році невдовзі після кубинської революції, проходить у Гран-Театрі де ла Гавана Алісії Алонсо. Сьогодні це невід'ємна частина кубинської культури. Сюди приїжджають танцюристи з усіх континентів, щоби показати всім свою майстерність. На YouTube можна знайти записи Національного балету Куби.​​​​​​​

Міжнародний кінофестиваль: (грудень) кінофестиваль у Гавані це саме те, що варто відвідати кожному фанату Південної Америки: щороку тут представлені американські фільми. Під час фестивалю проводиться церемонія нагородження за найкращий фільм.

Свята

1 січня - День визволення (День визволення), 1 січня 1959 року було проголошено перемогу у революції.
1 травня, як і в багатьох інших країнах, Дья-де-лос-Трабахадорес (День праці).
25, 26 та 27 липня відзначається «Святкування революції» (річниця революції). 26 липня 1953 року Фідель Кастро штурмував підпільну групу казарми Монкада в Сантьяго-де-Куба та казарми Сеспедес у Баямо, що спричинило революцію.
10 жовтня святкують "Inicio de las Guerras por la Independencia" (початок війни за незалежність).

Кухня

Кубинська кухня - це поєднання страв іспанської, африканської та карибської кухні. Основні інгредієнти - це чорні боби та рис. До складу багатьох блюд входять помідори, кукурудза, картопля, юкка та перці, часто у поєднанні з бобовими, капустою, куркою та свининою. Риба та морепродукти часто дуже дорого коштують і їх можна спробувати лише у ресторанах при готелях. У звичайних ресторанах, а також у неофіційних «паладах» можна скуштувати традиційні кубинські страви за доступною ціною.


Корисна інформація для поїздки

Помилки туристів

Кубинці, на відміну своїх сусідів у Латинській Америці, дуже суворо ставляться до дотримання законів і правил. Туристи теж повинні їм слідувати.

На пляжі не можна з'являтися "Топлес", це дозволяється тільки на приватних пляжах.

На Кубі забороняється подавати милостиню дітям. Тим не менш, багато дітей люблять триматися за руки, коли бачать туристів. Не давайте їм грошей. Батьки несуть відповідальність за їхнє жебрацтво.

На Кубі практично немає Wi-Fi і щоб користуватися інтернетом Вам знадобиться інтернет-картка.

Поради

На Кубі робітники та просто співробітники у сфері обслуговування дуже погано оплачуються. Вони часто отримують свою невелику зарплату в песо кубано, тому чайові прийнято залишати в Peso convertible. Таким чином, вони становлять частину зарплати. Будь ласка, при оплаті в ресторані рекомендується залишити 10% чайових (вони іноді вже включені, екскурсоводу можна дати на чай 1 CUC на день, а водієві 3 CUC на день).

Невеликий словник

Українська Español
Здрастуйте! Hola!
Доброго ранку! Buenos días!
Доброго дня! Buenas tardes!
Ласкаво просимо! Bienvenido/a!
Як справи? Como estas?
Добре, дякую! Bien, gracias!
А в тебе? Y tu?
(Велике) дякую! (Muchas) gracias!
Будь ласка! Con mucho gusto!
На добраніч! Buenas noches!
Зустрінемось пізніше! Hasta más tarde!
До побачення! Adios!
Я заблукав Estoy perdida
Чим я можу вам допомогти? Puedo ayudarte o necesitas ayuda?
Ви можете мені допомогти?  
Де тут туалет/аптека?  
Ви говорите (англійською)? Disculpe, ви (inglés)?
Мене звуть … Me llamo …